Razem możemy pokonać smog!

Masz dosyć smogu?

Chcesz żyć lepiej a przede wszystkim zdrowiej?

Chcesz mieć pozytywny wpływ na ochronę środowiska?

Może masz już dosyć podkładania do pieca, czyszczenia go?

Tak?

W takim razie zapoznaj się z poniższym artykułem. Naprawdę warto poświęcić chwilę!

 

Na początek krótka definicja smogu, aby przybliżyć Tobie kilka istotnych informacji.

Smog – nienaturalne zjawisko atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zanieczyszczenia powietrza wskutek działalności człowieka oraz niekorzystnych zjawisk naturalnych: znacznego zamglenia i bezwietrznej pogody.

Wchodzące w skład smogu szkodliwe związki chemiczne, pyły i znaczna wilgotność stanowią zagrożenie dla zdrowia, są bowiem czynnikami alergizującymi i mogą wywołać astmę oraz jej napady, a także powodować zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, niewydolność oddechową lub paraliż układu krwionośnego.

Smog powoduje także zmniejszenie masy urodzeniowej płodu, zwiększa zapadalność na nowotwory oraz przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP), jak i zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia astmy u dzieci.

Smog kwaśny poraża oskrzela, drogi oddechowe, układ krążenia.

 

Ze względu na miejsce i warunki powstawania oraz skład chemiczny możemy wyróżnić dwa rodzaje smogu:

Smog londyński, w skład którego wchodzą: tlenek siarki(IV), tlenki azotu, tlenki węgla, sadza oraz trudno opadające pyły. Występuje głównie w miesiącach od listopada do stycznia podczas inwersji temperatur w umiarkowanej strefie klimatycznej.

Smog typu Los Angeles (smog fotochemiczny, ozon troposferyczny) – powstaje przede wszystkim w miesiącach letnich, w strefach subtropikalnych. Skład: tlenki węgla, tlenki azotu i węglowodory. Związki te ulegają później reakcjom fotochemicznym, w wyniku których powstają: PAN (azotan nadtlenoacetylu), aldehydy oraz ozon.

Blee… prawie cała tablica mendelewa.

 

W Londynie od 5 do 9 grudnia 1952 roku utrzymywał się tzw. wielki smog londyński, który pochłonął według współczesnych badań około 12 tys. osób.

4 dni – 12 tyś ofiar!

Tak! Dobrze widzisz, nie przecieraj oczu. Nam też z początku było ciężko w to uwierzyć.

 

A teraz odrobina faktów z Polski:

 „Smog w Polsce przekroczył dopuszczalne normy. Najgorzej jest w Krakowie oraz w Warszawie. Normy stężenia pyłów w powietrzu zostały przekroczone w Otwocku o 1900 proc., a w Warszawie – o 1000 proc.. Wyniki ze stacji mierzących pyły PM10 i PM2,5 są co prawda niższe od niedzielnych, jednak władze miast wciąż ostrzegają, że osoby starsze i dzieci powinni unikać wychodzenia z domu. Przez smog w Warszawie oraz Karlowie wprowadzono darmową komunikację miejską.”

Źródło: http://www.se.pl/wiadomosci/polska/smog-w-polsce-ranking-miast-mapa-zanieczyszczenia-powietrza-aplikacje_933111.html

 

Klikając w poniższy link możesz sprawdzić jaki jest stan zanieczyszczenia powietrza w danej chwili w Polsce:

--->  http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current

 

Przeszłości niestety nie zmienimy, ale przyszłość jak najbardziej możemy zmienić!

Bez twojej pomocy nie uda nam się tego dokonać.

Dlatego chcemy Tobie wygłosić prelekcje na temat naszych folii grzewczych ( ogrzewanie podczerwienią )

 

Obecnie w naszym kraju mało kto wie, że istnieje pewne rozwiązanie przez które można zredukować smog jak i rachunki za ogrzewanie.

A mianowicie jest to ogrzewanie podczerwienią ( folia grzewcza ). Nie jest to skomplikowany czy też drogi sposób ogrzewania.

Ogrzewanie podczerwienią jest najnowocześniejszym systemem grzewczym. Jest to ekonomiczny, ekologiczny a przede wszystkim zdrowy system który, nie wytwarza szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego, dymu czy też emisji CO2.

Początkowo ponad połowa naszych klientów jak usłyszała słowo „podczerwień” to od razu pomyślała o szkodliwym promieniowaniu UV ( ultrafiolet ).

 

W spektrum słonecznym podczerwień stanowi około 42%.

Podczerwień od wielu lat wykorzystywana jest w medycynie m.in. do ogrzewania inkubatorów noworodków, leczenia bólów mięśniowych, chorób stawowych, następstw kontuzji czy zwichnięć i zaburzeń krążenia w obrębie skóry.

Zakres leczenia podczerwienią jest bardzo szeroki i głęboki jak i jej wykorzystywanie w życiu codziennym.

 

Przyjemne z pożytecznym to sukces odwieczny!

Promieniowaniem podczerwonym możesz się zarówno ogrzewać, leczyć i zmieniać środowisko na lepsze!

Ogrzewanie folią grzewczą jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych urządzeń grzewczych.

Ogrzewanie podczerwienią zmienia wygląd pomieszczeń 

(brak kaloryferów i rozdzielni hydraulicznych). Brak prac związanych z gromadzeniem opału i przeznaczeniem na to miejsca oraz utrzymaniem czystości. Brak czynności rozruchowych związanych z początkiem lub końcem sezonu grzewczego.

WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE!

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem produktów marki Heat Plus na terenie całej Polski.

Chcielibyśmy zaprosić Cię do współpracy. Poszukujemy instalatorów i dystrybutorów systemu ogrzewania podczerwienią. Oferujemy bardzo dobre warunki współpracy. Razem z nami unowocześniaj i zmieniaj na dobre rynek polski.

Więcej o współpracy/warunkach znajdziesz tutaj:

---> https://www.cyfronic.com/wspolpraca/dlaczego-warto-z-nami-wspolpracowac/

Opracował: Krystian Leszczyński

Przydatne linki do pogłębienia Twojej wiedzy:

1.      Co to jest folia grzewcza? Jak działa? --->  https://www.cyfronic.com/aktualnosci/co-to-jest-folia-grzewcza-jak-dziala/

2.      Dane techniczne folii grzewczej --->  https://www.cyfronic.com/ogrzewanie-podczerwienia-najtansze-ogrzewanie-na-rynku-polskim/dane-techniczne-folii-grzewczej/

3.      Dlaczego warto zainstalować ogrzewanie podczerwienią? --->  https://www.cyfronic.com/ogrzewanie-podczerwienia-najtansze-ogrzewanie-na-rynku-polskim/dlaczego-warto-zainstalowac-ogrzewanie-podczerwienia/

4.      Co podczerwień może zdziałać dla naszego ciała? --->  https://www.cyfronic.com/ogrzewanie-podczerwienia-najtansze-ogrzewanie-na-rynku-polskim/co-podczerwien-moze-zdzialac-dla-naszego-ciala/

5.      Ogólne informacje o ogrzewaniu podczerwienią --->  https://www.cyfronic.com/ogrzewanie-podczerwienia-najtansze-ogrzewanie-na-rynku-polskim/ogrzewanie-podczerwienia-folia-grzewcza/

 

Tweets by Cyfronic1